Salotų auginimas namuose yra puikus būdas užtikrinti šviežius ir sveikus ingredientus savo kasdieniam maistui. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas sodininkystės projektas, salotų auginimas gali būti iššūkis, ypač pradedantiesiems. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurios gali sutrukdyti jūsų sėkmei, ir kaip jų išvengti.
1. Per didelis trąšų kiekis
Nors trąšos gali padėti augalams augti stipriau ir greičiau, per didelis jų kiekis gali pakenkti salotoms. Pertręštos salotos gali tapti kartaus skonio ir netgi sukelti lapų nudegimus. Rekomenduojama naudoti natūralias, lėtai išsiskiriančias trąšas ir laikytis rekomenduojamų normų.
2. Nepakankamas laistymas
Salotos mėgsta drėgną dirvožemį, tačiau per mažas laistymas gali sukelti lapų vystymąsi ir augalų nudžiūvimą. Svarbu užtikrinti, kad dirvožemis būtų nuolat drėgnas, bet ne permirkęs. Laistykite reguliariai, ypač karštomis ir saulėtomis dienomis, kai užsiimate salotų auginimu namuose.
3. Netinkamas saulės šviesos kiekis
Salotos mėgsta dalinį pavėsį ir netoleruoja tiesioginių saulės spindulių ilgą laiką. Per daug saulės gali sukelti lapų dehidraciją ir nudegimus. Geriausia auginti salotas vietoje, kur jos gauna rytinę arba vakarinę saulę, bet yra apsaugotos nuo intensyvios vidurdienio saulės šviesos.
4. Per didelis vandens kiekis
Nors salotos mėgsta drėgmę, per daug vandens gali sukelti šaknų puvimą ir kitus grybelinius susirgimus. Laistykite salotas dažnai, bet nedideliais kiekiais, kad išvengtumėte vandens kaupimosi.
5. Netinkama dirvožemio kokybė
Salotų auginimas namuose reikalauja derlingo, gerai drenuojančio dirvožemio. Prastos kokybės dirvožemis gali sukelti prastą augalų augimą ir mažą derlių. Prieš sodindami salotas, pagerinkite dirvožemį kompostu arba kitais organiniais priedais.
6. Per tankus sodinimas
Per tankiai pasodintos salotos gali konkuruoti dėl šviesos, vandens ir maistinių medžiagų, todėl jos gali augti silpnesnės ir mažesnės. Sodinant salotas, palikite pakankamai vietos tarp augalų, kad jos galėtų laisvai augti ir vystytis.
7. Kenkėjų ir ligos nepastebėjimas
Salotos yra jautrios įvairiems kenkėjams ir ligoms, tokiems kaip amarai, sraigės ir miltligė. Reguliariai tikrinkite savo augalus ir imkitės prevencinių priemonių, kad išvengtumėte šių problemų. Naudokite ekologiškus purškiklius arba natūralius priešų kontrolės būdus, kad apsaugotumėte savo derlių.
8. Netinkamas derliaus nuėmimas
Salotas reikia nuimti tinkamu metu, kad jos būtų šviežios ir skanios. Per vėlai nuimtos salotos gali tapti kartaus skonio ir prarasti savo tekstūrą. Reguliariai rinkite salotas, pradedant nuo išorinių lapų, kad augalas galėtų toliau augti.
Išvada
Vengiant šių dažniausių klaidų, galite užtikrinti, kad jūsų salotų auginimas namuose bus sėkmingas, o salotos bus šviežios, traškios ir skanios. Atkreipkite dėmesį į tinkamas auginimo ir priežiūros technikas, kad galėtumėte džiaugtis gausiu ir sveiku derliumi visus metus.
Taip pat skaitykite – 5 didžiausios klaidos persodinant gėles