Sveikata8 liaudiški vaistai nuo slogos, kurie veikia greičiau už vaistus!

8 liaudiški vaistai nuo slogos, kurie veikia greičiau už vaistus!

Sloga gali varginti kelias dienas ar net savaitę. Užgulta nosis, varvantis nosis, čiaudulys ir bendras silpnumas apsunkina kasdienę veiklą. Nors slogos išgydyti negalima, tam tikri liaudiški vaistai nuo slogos gali padėti sumažinti simptomus ir greičiau jaustis geriau.

Vienas iš geriausių būdų palengvinti slogą – natūralūs metodai, kurie padeda atkimšti nosį, sumažinti uždegimą ir sustiprinti imunitetą. Žemiau aptarsime efektyviausius naminius būdus, kaip įveikti slogą.

1. Vištienos sultinys – natūrali pagalba imuninei sistemai

Vištienos sultinys – vienas seniausių liaudiškų vaistų nuo peršalimo ir slogos. Jis ne tik sušildo ir ramina, bet ir suteikia organizmui svarbių maistinių medžiagų.

Sultinyje gausu aminorūgščių, kurios gali padėti sumažinti nosies gleivinės uždegimą. Be to, šiltas skystis drėkina gleivinę, todėl tampa lengviau kvėpuoti.

Jei neturite laiko virti sultinio, galite rinktis mažo druskos kiekio konservuotą vištienos sriubą. Tačiau geriausią naudą suteikia namuose paruoštas sultinys su daržovėmis, tokiomis kaip morkos, salierai ir svogūnai.

2. Imbieras – natūralus būdas kovoti su sloga

Imbieras – vienas iš geriausių natūralių vaistų, padedančių įveikti slogą ir peršalimą. Ši šaknis turi stiprių priešuždegiminių, antibakterinių ir imunitetą stiprinančių savybių. Dėl šių savybių jis gali padėti sumažinti nosies gleivinės paburkimą ir palengvinti kvėpavimą.

Viena iš paprasčiausių imbiero vartojimo formų – imbiero arbata. Užtenka supjaustyti kelias plonas šviežio imbiero riekeles ir užpilti karštu vandeniu. Jei norite dar stipresnio poveikio, galite įdėti šaukštelį medaus ir kelis lašus citrinos sulčių. Tai ne tik padės sumažinti uždegimą, bet ir sušildys organizmą iš vidaus.

Jeigu jaučiate, kad sloga tampa stipresnė, galima pasigaminti imbiero sirupą. Tam reikės:

  • 2 šaukštų tarkuoto imbiero
  • 1 šaukšto medaus
  • 1/2 citrinos sulčių

Visus ingredientus sumaišykite ir vartokite po šaukštelį kelis kartus per dieną. Tai gali padėti sumažinti nosies užgulimą ir sustiprinti imuninę sistemą.

3. Medus – natūralus antibakterinis vaistas nuo slogos

Stipriausi natūralūs antibiotikai – grynas medus stiklainyje su mediniu šaukštu, žinomas dėl savo antibakterinių savybių.
Nuotrauka iš Freepik

Medus nuo seno vertinamas dėl savo antibakterinių ir priešuždegiminių savybių. Jis ne tik malšina gerklės skausmą, bet ir gali padėti sumažinti slogos simptomus. Medus padeda gleivinei atsigauti, mažina dirginimą ir gali veikti kaip natūralus kosulį slopinantis sirupas.

Geriausias būdas vartoti medų slogos metu – įmaišyti jį į šiltą (bet ne karštą!) arbatą arba šiltą vandenį su citrina. Taip pat galima sumaišyti šaukštelį medaus su trupučiu imbiero sulčių – tai dar labiau sustiprins priešuždegiminį poveikį.

Svarbu prisiminti, kad vaikams iki vienerių metų medaus duoti negalima, nes jų imuninė sistema dar nėra pajėgi kovoti su galimomis bakterijomis.

4. Česnakas – galingas natūralus antivirusinis ginklas

Česnakai – dar vieni veiksmingi liaudiški vaistai nuo slogos. Jame esantis alicinas turi stiprių antivirusinių ir antibakterinių savybių, kurios gali padėti organizmui greičiau kovoti su infekcija. Be to, česnakas gali padėti stiprinti imuninę sistemą ir sumažinti uždegimą nosies gleivinėje.

Jei norite gauti geriausią poveikį, česnaką reikėtų vartoti žalią. Galite sutrinti skiltelę česnako ir sumaišyti su šaukšteliu medaus – taip sumažinsite aštrumą, bet išsaugosite visas naudingas savybes. Taip pat galite įdėti smulkinto česnako į sriubas, troškinius ar net salotas.

Kitas populiarus metodas – česnako garai. Užtenka įmesti kelias česnako skilteles į karštą vandenį ir kelias minutes kvepuoti skleidžiamais garais. Tai gali padėti atkimšti nosį ir lengviau kvėpuoti.

5. Ežiuolė – natūrali pagalba imuninei sistemai

Ežiuolė arba ežiuolės ekstraktas nuo senų laikų naudojama organizmo atsparumui stiprinti. Joje esantys flavonoidai pasižymi priešuždegiminėmis ir imunitetą stiprinančiomis savybėmis. Dėl to ežiuolės preparatai dažnai rekomenduojami peršalimo ir slogos sezonu.

Tyrimai rodo, kad reguliarus ežiuolės vartojimas gali padėti organizmui greičiau kovoti su virusais. Ji gali sumažinti peršalimo simptomų stiprumą ir net sutrumpinti jų trukmę.

Ežiuolę galima vartoti arbatos, kapsulių ar skysto ekstrakto pavidalu. Arbatai paruošti užtenka užpilti džiovintą ežiuolės šaknį ar žiedus karštu vandeniu ir palaikyti kelias minutes. Tai puikus natūralus būdas stiprinti organizmą ir palengvinti peršalimo simptomus.

6. Vitaminas C – būtinas peršalimo sezonu

Vitaminas C yra vienas svarbiausių antioksidantų, padedančių stiprinti imuninę sistemą. Jis gali padėti organizmui efektyviau kovoti su infekcijomis ir šiek tiek sutrumpinti ligos trukmę.

Geriausi natūralūs vitamino C šaltiniai – citrusiniai vaisiai, paprikos, brokoliai ir žalialapės daržovės. Sloga sergantiems žmonėms rekomenduojama vartoti daugiau šių produktų arba papildyti savo mitybą natūraliais vitamino C papildais.

Liaudiški vaistai nuo slogos dažnai apima šiltą arbatą su citrina ir medumi. Tai ne tik padeda drėkinti gleivinę, bet ir suteikia organizmui svarbių maistinių medžiagų kovai su infekcija. Be to, gerti pakankamai skysčių slogos metu yra būtina, nes tai padeda skystinti gleives ir palengvina kvėpavimą.

7. Probiotikai – natūralus būdas stiprinti imunitetą

Natūralūs probiotikai
Natūralūs probiotikai

Probiotikai yra gerosios bakterijos, padedančios palaikyti sveiką žarnyno mikroflorą. Kadangi didelė dalis imuninės sistemos veiklos vyksta žarnyne, probiotikai gali padėti organizmui geriau kovoti su infekcijomis, įskaitant slogą.

Moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės, reguliariai vartojantys probiotikus, rečiau serga peršalimo ligomis. Jie taip pat gali sutrumpinti ligos trukmę ir sumažinti simptomų intensyvumą.

Geriausi natūralūs probiotikų šaltiniai – jogurtas, kefyras, rauginti kopūstai ir kimčiai. Svarbu rinktis produktus su gyvosiomis bakterijų kultūromis, nes jos turi didžiausią naudą imuninei sistemai.

8. Druskos tirpalas – paprastas ir efektyvus būdas atlaisvinti nosį

Vienas iš lengviausių ir pigiausių liaudiškų vaistų nuo slogos – nosies plovimas druskos tirpalu. Tai padeda pašalinti susikaupusias gleives, sumažinti uždegimą ir palengvinti kvėpavimą.

Druskos tirpalą galima pasigaminti namuose:

  • Sumaišykite pusę arbatinio šaukštelio druskos su stikline šilto virinto vandens.
  • Supilkite tirpalą į nosies plovimo prietaisą (pvz., neti puodą) arba švelniai įtraukite jį per vieną šnervę, kad jis išbėgtų per kitą.

Šis metodas efektyviai valo nosies gleivinę, sumažina bakterijų ir virusų kiekį, taip pagreitindamas gijimą. Be to, tai visiškai natūralus būdas, neturintis šalutinio poveikio, jei naudojamas teisingai.

Kada kreiptis į gydytoją?

Nors daugeliu atvejų sloga praeina savaime per kelias dienas, kartais ji gali signalizuoti rimtesnę problemą. Jei simptomai užsitęsia arba stiprėja, svarbu atkreipti dėmesį į įspėjamuosius ženklus.

Kreipkitės į gydytoją, jei:

  • Sloga trunka ilgiau nei 10 dienų be pagerėjimo.
  • Temperatūra pakyla virš 39°C ir išlieka ilgiau nei dvi dienas.
  • Pasireiškia stiprus galvos ar veido skausmas, spaudimas aplink nosį ar akis.
  • Išskyros iš nosies tampa tirštos, žalios ar gelsvos ir lydi nemalonus kvapas.
  • Atsiranda dusulys, švokštimas ar spaudimas krūtinėje.

Šie simptomai gali rodyti sinusitą, bakterinę infekciją ar net rimtesnę būklę, reikalaujančią medicininės pagalbos. Jei kyla abejonių, geriau pasitarkite su gydytoju.

Apibendrinimas

Liaudiški vaistai nuo slogos gali padėti sumažinti simptomus ir pagreitinti sveikimą. Nors nėra stebuklingo būdo visiškai išvengti slogos, natūralūs metodai, tokie kaip vištienos sultinys, imbieras, medus, česnakas ir vitaminas C, gali palengvinti nosies užgulimą ir stiprinti imuninę sistemą.

Taip pat svarbu nepamiršti druskos tirpalo nosies plovimui, probiotikų ir kitų imunitetą stiprinančių priemonių. Jei simptomai stiprėja arba užsitęsia ilgiau nei 10 dienų, reikėtų kreiptis į gydytoją.

Šaltinis – https://www.healthline.com/health/cold-flu/home-remedies

Populiariausi

Naujausi

Rekomenduojame

Partneriai

Skaitykite daugiau