Auksinis pienas – tai ne tik skambiai pavadintas gėrimas, bet ir tikras sveikatinimo perlas, kurio šaknys siekia senąją ajurvedos mediciną. Tai švelnus, šiltas ir kvapnus mišinys iš pieno, ciberžolės, cinamono, pipirų ir medaus – derinys, kuris ne tik sušildo vakarais, bet ir padeda organizmui susidoroti su uždegimais, virškinimo problemomis ar silpnesniu imunitetu.
Šis gėrimas jau seniai žinomas pasaulyje kaip natūralus priešuždegiminis, imunitetą stiprinantis ir virškinimą gerinantis pasirinkimas, o šiandien vis daugiau žmonių atranda jį ir savo kasdienėje rutinoje – ypač šaltuoju metų laiku, kai norisi ko nors švelnaus, šildančio ir naudingo organizmui.
Paprastai sakant – tai sveikatos kupinas puodelis, kurį nesunku pasigaminti namuose, o poveikis gali maloniai nustebinti.
Kuo naudingas auksinis pienas?
Ne veltui auksinis pienas vadinamas vienu iš galingiausių natūralių gėrimų – jo pagrindinis ingredientas, ciberžolė, jau šimtmečius vertinama dėl savo gydomųjų savybių. Tačiau tikroji šio gėrimo galia slypi ne tik ciberžolėje, bet ir visame šildančių prieskonių derinyje, kuris veikia tarsi natūralus organizmo balansas stiprintojas.
- Mažina uždegimus organizme.
- Stiprina imunitetą.
- Gerina virškinimą.
- Skatina geresnį miegą.
- Veikia antibakteriškai ir antivirusiškai.
- Padeda palaikyti sveiką širdies veiklą.
- Reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.
- Gali pagerinti nuotaiką ir mažinti streso poveikį.
- Skatina odos sveikatą ir spindesį.
- Padeda išlaikyti stiprius kaulus.
Tai ne tik gėrimas sveikatai – tai ir maloni vakaro tradicija, kuri padeda sulėtinti dienos tempą ir pasiruošti ramesniam poilsiui.
Auksinio pieno receptas
Auksinio pieno gamyba – paprasta ir greita, tačiau rezultatas tikrai ypatingas. Kvapnus, švelnus, šildantis gėrimas gali tapti maloniu kasdieniu ritualu tiek ryte, tiek vakare. Svarbiausia – keli kokybiški ingredientai ir šiek tiek laiko.
Reikės:
- 2 stiklinių pieno (tinka karvės arba augalinis – migdolų, avižų, kokosų)
- 1 arbatinio šaukštelio maltos ciberžolės
- ¼ arbatinio šaukštelio maltos cinamono
- Žiupsnelio maltų juodųjų pipirų
- 1 valgomąjo šaukšto medaus arba klevų sirupo (pagal skonį)
- (Pasirinktinai) ½ valgomojo šaukšto kokosų aliejaus
- (Pasirinktinai) žiupsnelio malto imbiero arba kardamono
Gaminimo eiga:
Norėdami pasigaminti auksinį pieną, tiesiog sudėkite visus ingredientus į nedidelį puodą ir užvirkite. Sumažinkite kaitrą ir virkite ant silpnos ugnies apie 10 minučių, kol gėrimas taps kvapnus ir įgaus sodrų skonį. Perkoškite gėrimą per smulkų sietelį į puodelius ir, jei norite, pabarstykite šiek tiek cinamono ant viršaus.
Auksinį pieną galima pasigaminti iš anksto ir laikyti šaldytuve sandariame inde iki 5 dienų. Prieš vartojimą tiesiog pašildykite.
Šiltas, aksominės tekstūros ir subtiliai prieskoniais kvepiantis auksinis pienas paruoštas mėgavimuisi.
Kada ir kaip vartoti auksinį pieną?
Auksinį pieną galima gerti bet kuriuo paros metu, tačiau tam tikru metu jis gali būti dar veiksmingesnis ir naudingesnis organizmui. Viskas priklauso nuo to, ko siekiate – ar norite ramybės vakare, ar energijos ryte, ar tiesiog sustiprinti imunitetą.
Dauguma žmonių renkasi šį gėrimą vakarais prieš miegą, nes jis švelniai atpalaiduoja, sušildo ir padeda nusiraminti po dienos darbų. Jo sudėtyje esantis cinamonas ir šiltas pienas skatina melatonino gamybą, todėl auksinis pienas dažnai prilyginamas natūraliam miego eliksyrui.
Taip pat šis gėrimas puikiai tinka ir rytui pradėti, ypač jei nenorite kavos, bet ieškote šildančio, švelniai energizuojančio ir priešuždegiminio gėrimo. Tereikia priderinti receptą pagal savo poreikius – ryte galite rinktis mažiau saldumo ar pridėti imbiero.
Rekomenduojama vartoti:
- 1 puodelį per dieną, reguliariai, kad jaustumėte ilgalaikį poveikį.
- Geriausia – šiltą, šviežiai pagamintą.
- Gali būti vartojamas tiek kaip sveikatingumo rutina, tiek kaip profilaktinė priemonė šaltuoju metų laiku.
Apibendrinimas
Auksinis pienas – tai natūralus ir veiksmingas būdas stiprinti sveikatą kasdien. Jo sudėtyje esanti ciberžolė, kartu su cinamonu, juodaisiais pipirais ir kitais prieskoniais, padeda kovoti su uždegimais, stiprina imunitetą, gerina virškinimą ir prisideda prie bendros organizmo pusiausvyros palaikymo.
Šis gėrimas gali būti ypač naudingas tiems, kurie ieško paprasto, bet veiksmingo būdo stiprinti organizmą be sintetinių papildų. Reguliarus auksinio pieno vartojimas – tai mažas, bet svarbus žingsnis geresnės savijautos link.