Faktai15 faktų apie šunis, kurie išvers jus iš kojų!

15 faktų apie šunis, kurie išvers jus iš kojų!

Straipsnio turinys

Šunys, tai žmonių geriausi draugai, amžinai mylimi gyvūnai, kurie lydi mus kasdieniniame gyvenime. Jie išsiskiria iš kitų gyvūnų savo ištikimybe, išprotėjusiu smalsumu ir nuostabiais gebėjimais. Šiame straipsnyje tyrinėsime keletą įdomių faktų apie šuns pasaulį, atskleisdami, kodėl jie užkariauja mūsų širdis.

1. Visi šunys yra tiesiogiai kilę iš vilkų

vilkas

Taigi mes žinome, kad šunys yra vilkų giminaičiai, bet ar žinojote, kad kiekvienas šuo yra tiesioginis vilkų palikuonis? Daugelis veislių yra labai panašios į savo protėvius vilkus, tokius kaip Sibiro haskis, Aliaskos malamutas ir vokiečių aviganis. Įdomu žinoti, kad tokios veislės kaip mopsai, pekinai ir čihuahua taip pat yra tiesioginiai palikuonys.

2. Jungtinėse Amerikos Valstijose yra daugiau nei 75 milijonai naminių šunų.

Naujausi tyrimai rodo, kad šiuo metu Jungtinėse Valstijose yra mažiausiai 75,8 milijono naminių šunų. Tai daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje.

3. Šuns nosis yra jo pirštų atspaudas

šuns nosis

Nėra dviejų šunų, kurių nosis būtų vienoda. Kiekvienas iš jų turi unikalų modelį, todėl šuns nosis prilygsta žmogaus pirštų atspaudams.

4. Šuniukai gimsta kurti ir akli

kątik gimę šuniukai

Gimę naujagimiai šuniukai vis dar yra vystymosi stadijoje. Gimimo metu jų ausies kanalai ir akys vis dar yra uždaryti. Per tą laiką jie naudoja nosyje esančius šilumos jutiklius, kad aptiktų savo motiną. Dauguma šuniukų pradės atmerkti akis ir ims reaguoti maždaug 2 savaičių amžiaus.

5. Šunys turi žvaigždžių nosis

Žmogaus nosyje yra apie 5 milijonai receptorių. Jei manote, kad tai yra daug, šunys turi net 300 milijonų receptorių. Žmonės net negali įsivaizduoti, ką reiškia turėti mūsų draugų šunų uoslę.

6. Šunys gali aptikti žmonių ligas

šuo gali aptikti žmonių ligas

Kalbant apie šunų žvaigždžių nosį, jie gali būti išmokyti aptikti tokias ligas kaip vėžys ir diabetas žmonėms. Nustačius vėžį, šuo mokomas pajusti biocheminius kvėpavimo skirtumus tiems, kuriems buvo diagnozuota liga. Panašiai šunys gali užuosti diabetu sergančių žmonių cukraus kiekio kraujyje svyravimus, užuosdami žmogaus kvėpavimą.

7. Šunys nėra daltonikai

Šunys nėra daltonikai, kaip daugelis galvoja. Jie gali ryškiai matyti mėlyną ir geltoną spalvą, tačiau jiems sunku atskirti skirtingus žalios ir raudonos spalvos atspalvius, todėl šios spalvos atrodo labiau kaip pilkos ir rudos.

8. Šunys turi mažiau skonio receptorių nei žmonės

Šunys turi apie 1700 skonio pumpurų, o žmonės – 2000 – 10 000. Galbūt todėl mes mėgstame mėgautis įvairia virtuve, o mūsų kolegoms šunims puikiai sekasi valgyti tik sausus kramtelius. Šunys pasikliauja savo kvapu, kad suviliotų juos valgio metu. Jie labiau mėgaujasi savo maisto aromatu nei skoniu.

9. Šunys yra tokie pat protingi kaip 2 metų vaikai

šuns protas atitinka dvejų metų vaiko protą

Kinologas Stanley Corenas sugebėjo nustatyti, kad jūsų šuo yra toks pat protingas kaip 2 metų vaikas. Intelektas priklauso nuo veislės. Borderkoliai laikomi protingiausia šunų veisle. Auksaspalviai retriveriai ir vokiečių aviganiai taip pat yra gana aukšti sąraše.

10. Maždaug 45 % šunų Jungtinėse Valstijose miega savo šeimininko lovoje

Galime stengtis to vengti, bet mūsų pūkuoti draugai turi būdą, kaip tai padaryti mūsų širdyse ir lovose. Keturiasdešimt penki procentai yra gana didelis skaičius, atsižvelgiant į naminių šunų skaičių Jungtinėse Valstijose. Taigi, arba mums tikrai patinka dalytis savo lova su papildomu kūnu, arba mus tiesiog lengva įtikinti 🙂

11. Šunys gali išmokti daugiau nei 1000 žodžių

Kai kurie pagrindiniai universitetai, tokie kaip Duke universitetas ir Jeilio universitetas, turi programas, skirtas šunų psichologijai. Iki šiol sužinojome, kad jūsų šuo turi gana įspūdingą žodyną. Galbūt jie negalės su jumis pasikalbėti, bet gana daug suvokia, ką sakote! Jei tik jie galėtų atsakyti!

12. Šunys miega susisukę į kamuolį iš instinkto

šuo miega susisukęs į kamuolį

Taip miela žiūrėti, kaip jūsų šuo susisuka į siaurą kamuolį ir miega. Jie tai daro norėdami apsaugoti savo gyvybiškai svarbius organus, kol jie miega. Jie taip pat tai daro, kad išlaikytų kūno šilumą ir išliktų šilti.

13. Seniausias šuo išgyveno iki 29 metų

Remiantis Gineso rekordų knyga, seniausias kada nors gyvenęs šuo buvo Australijos galvijų šuo, vardu Bluey. Bluey gyveno Australijoje ir gyveno nuo 1910 iki 1939 m. Mirė būdamas 29 metų ir 5 mėnesių amžiaus.

14. Lassie buvo pirmasis gyvūnas gyvūnų šlovės muziejuje

šuo lesė

Vienas garsiausių šunų Lassie buvo pirmasis gyvūnas, įtrauktas į gyvūnų šlovės muziejų 1969 m.

15. Šokoladas gali būti mirtinas šuniui

Pagrindinė informacija žinoti, kad šunys neturėtų valgyti šokolado. Tikroji priežastis yra ta, kad šokoladas gali būti mirtinas šunims. Šokolade yra teobromino – medžiagos, kurios šunys negali metabolizuoti. Šokolado, ypač gryno juodojo šokolado, vartojimas gali sukelti toksinį poveikį jų organizmui, kuris gali baigtis mirtimi. Jei jūsų šuo praryja šokoladą, visada geriausia pasikonsultuoti su veterinaru.


Šunys yra ne tik geriausi žmonių draugai, bet ir stebuklingi gyvūnai, turintys įspūdingus gebėjimus ir savybes. Jų ištikimybė, meilumas ir intelektas daro juos ypatingais gyvūnais, kurie visada suranda būdą nudžiuginti savo šeimininkus.

Šunys mums primena, kad gyvenimas gali būti dar spalvingesnis, turint tokį ištikimą draugą šalia savęs. Todėl nieko keisto, kad jie užkariauja mūsų širdis,

Populiariausi

Naujausi

Rekomenduojame

Naudingi straipsniai

Partneriai

Skaitykite daugiau