GyvūnaiKatės: Mažieji plėšrūnai namuose

Katės: Mažieji plėšrūnai namuose

Straipsnio turinys

Katės yra vienos iš populiariausių augintinių visame pasaulyje. Jų trapūs kūnai, žaismingumas ir nepriklausomas charakteris padaro juos neatsiejama namų dalimi. Bet ką iš tikrųjų mes žinome apie šiuos mažuosius plėšrūnus?

1. Kačiukų evoliucija

Katės priklauso Felidae šeimai, kuri apima visus plėšrūnus. Jos evoliucionavo prieš maždaug 10 milijonų metų Azijoje. Priešingai nei šunys, kurie buvo prijaukinti prieš tūkstančius metų, katės buvo prijaukintos palyginti neseniai.

2. Unikali kūno sandara

katės turi keletą unikalių savybių, kurios padeda joms būti puikiomis medžiotojomis. Jų lankstūs stuburai, aštrūs nagai ir gebėjimas puikiai matyti tamsioje yra keli pavyzdžiai.

pilka katytė

3. Miaukimas – komunikacijos būdas

Katės miaukia ne tik dėl to, kad jos norėtų kažko, bet ir siekdamos bendrauti su žmonėmis. Yra įrodyta, kad katės miaukia skirtingai, priklausomai nuo to, ką jos nori pasakyti.

4. Sensacija internete

Kačiukai yra vieni iš populiariausių gyvūnų internete. Jų video, nuotraukos ir memai užima didžiąją dalį socialinių tinklų turinio.

5. Kačių mitai

Yra daugybė mitų apie kates, pvz., kad juodos katės neša nelaimę arba kad katės visada nukrenta ant kojų. Nors, kai kurie iš šių mitų turi šiek tiek tiesos, daugelis jų yra klaidingi.

6. Kačių pojūčiai

Kačių akyse yra daugiau šviesos jutiklių (vadinamų štapeliais) nei žmogaus akyse, leidžiančių joms matyti geriau tamsioje. Tačiau jų spalvų paletė yra ribota, ir manoma, kad jos mato tik mėlynas ir žalias spalvas.

Kates taip pat turi labai jautrius ausų kauliukus, leidžiančius joms girdėti aukštus garsus, kurie yra nepasiekiami žmogaus ausiai. Šis gebėjimas leidžia joms girdėti aukšto dažnio garsus, tokius kaip vabzdžių sparnų plazdėjimas.

7. Murkimas: mįslė, kuri lieka neišspręsta

kačiukas

Nors daugelis žmonių mano, kad kates murkia tik tada, kai jos yra laimingos, tyrimai rodo, kad murkimas gali būti susijęs ir su skausmu, įtampa ar kitais jausmais. Iki šiol mokslininkai vis dar bando suprasti visas murkimo priežastis.

8. Kačių kalendorius

Šiandien visame pasaulyje yra įvairių švenčių ir renginių, skirtų kačių gerovei ir apsaugai. Pavyzdžiui, Tarptautinė kačių diena, kuri yra švenčiama kiekvienais metais liepos 10 d.

9. Kates ir mokslas

Katės yra buvusios daugelio mokslinių tyrimų objektas. Vienas iš įdomiausių tyrimų parodė, kad katės gali “užkrėsti” žmones tokiu parazitu kaip “Toxoplasma gondii”, kuris gali turėti įtakos žmogaus elgesiui.

10. Kačių kalba

Nors katės nekalba žodžiais, jos naudoja gausybę kūno kalbos signalų bendrauti. Pavyzdžiui, kai katė lenkia uodegą, tai gali reikšti susidomėjimą arba nerimą. O kai jų ausys yra nukreiptos atgal, tai gali reikšti, kad katė yra susirūpinusi arba bijo.


išvada

Kačių pasaulis yra gilus ir įdomus, pilnas paslapčių ir nuostabių faktų. Jos ne tik praturtina mūsų gyvenimus savo draugyste, bet ir teikia daug galimybių mokytis ir tyrinėti. Kiekviena katė yra unikali ir turi savo asmenybę, todėl nėra nuobodu jas stebėti ir su jomis bendrauti!

Populiariausi

Naujausi

Rekomenduojame

Naudingi straipsniai

Partneriai

Skaitykite daugiau