PatarimaiGyvenimo Pamokos iš Matthew Perry, kurias turėtume išmokti visi

Gyvenimo Pamokos iš Matthew Perry, kurias turėtume išmokti visi

Darbas ir Gyvenimas

Matthew Perry, žinomas kaip Chandleris Bingas iš serialo “Draugai”, paliko mums svarbią gyvenimo pamoką, kurią turėtume įsisąmoninti visi. Aktorius ne kartą yra pasakęs, kad nenori, jog jo palikimas būtų susijęs vien su jo darbu televizijoje. Jis norėjo būti atsimintas kaip žmogus, padėjęs kitiems atsikratyti priklausomybės. Ši nuostata mums visiems turėtų būti pavyzdys, kad tikrasis darbas, kuris skaičiuojasi, nėra tas, kuris įrašomas į gyvenimo aprašymą.

Blaivumas

Perry buvo atviras apie savo kovą su alkoholizmu ir narkotikų priklausomybe. Jis norėjo būti prisimenamas kaip asmuo, padėjęs kitiems išlikti blaiviam. 2022 metais interviu su “Q with Tom Power”, Perry pasidalijo mintimis apie savo tikruosius svajones: “Geriausia mano savybė, be abejo, yra ta, kad galiu padėti žmogui, kuris sako, kad negali liautis gerti. Aš galiu atsakyti ‘taip’ ir padėti jam. Tai yra tai, kaip noriu būti atsimintas, ir aš gyvensiu likusį gyvenimą, įrodinėdamas tai.”

Matthew Perry

Matthew Perry savo veiksmuose įgyvendino šią svajonę: jis pavertė vieną iš savo Malibu namų vyrų blaivykla, vadinama “Perry House”, ir gynė narkotikų teismus, kurie siūlo priklausomybę turintiems asmenims lankytis programose su priežiūra, o ne siunčia juos į kalėjimą. Už savo veiklą jis 2013 metais gavo Atkūrimo Čempiono apdovanojimą iš Baltųjų rūmų Nacionalinės Narkotikų Kontrolės Politikos biuro.

Palikimas

Perry palikimas kaip žmogaus, padėjusio kitiems išlikti blaiviam, yra aiškus ir galingas. Psichologė, vykdomoji trenerė ir organizacinė konsultantė Lauren Appio sako, kad svarbu nustatyti, kas mums yra svarbiausia, ir ne tik tai, ko kiti nori iš mūsų. “Ką norite, kad žmonės pasakytų apie jus jūsų laidotuvių metu?” – klausia Appio. “Ar jie pasakos istorijas apie tai, kaip iki 4 ryto dirbote prie tobulos prezentacijos? Tikriausiai ne. Kaip norite būti atsimintas, padės jums nustatyti savo brangiausias vertybes.”

Pamoka, kurią turime išmokti iš Matthew Perry

Gyvenimo Prioritetai: Darbas prieš Humanizmą

Iš Perry požiūrio galime išmokti, kad kaip mes veikiame kitus, yra svarbiau nei pasiekimai, įrašyti į gyvenimo aprašymą. Kalifornijos licencijuotas klinikinis psichologas Ryan Howes pastebi, kad kalbėdamas su klientais apie jų darbą, dažniausiai kalbama apie tai, kaip jų darbas paveikė žmones tiesiogiai ar netiesiogiai. “Man tai sustiprina mintį, kad esame daugiausia humanistai širdyje ir kad gerai gyventą gyvenimą matome kaip gyvenimą, kuris paliečia ir pagerina kitų žmonių gyvenimus,” – sako jis.

Vertybės ir Poveikis: Kas Iš Tiesų Skaičiuojasi

Kalifornijos licencijuota terapeutė Aimee Monterrosa sako, kad dažnai klientai susimąsto apie pagalbą kitiems, kai atspindi savo praeitį. “Mano klientai sako, kad jiems gerai padėti kitiems, nes jie žino, kaip yra būti be palaikymo, ar be jausmo, kad esi mylimas ar matomas, ir kad būdami naudingi kitiems, jie užtikrina, kad žmonės nepatirtų tokios tamsos,” – sako ji. “Lyg jie grąžintų šviesą pasauliui, net jei patys visada tos šviesos nejaučia.”

Altruizmas: Gyvenimo Šviesos Grąžinimas

Čikagos psichoterapeutė Cathy Ranieri pastebi, kad atgal duoti taip pat yra žinomas būdas jaustis geriau. “Tyrimai parodė, kad altruizmas padeda mažinti izoliaciją, sukuria priklausomybės jausmą, padeda išlaikyti perspektyvą ir gali skatinti fiziologinius pokyčius smegenyse, kurie prisideda prie laimės,” – sako ji. “Kaip prasminga, kad Perry norėjo pabrėžti tai kaip savo palikimą.”

Palikimas: Kaip Matthew Perry Norėjo Būti Prisimenamas

Ir tai yra palikimas, už kurį jis yra atsimenamas. Kai “Draugų” svečias aktorius Hank Azaria kalbėjo apie Perry, jis neakcentavo Perry vaidmens. Azaria pasidalijo, kaip Perry buvo draugas, padėjęs Azariai tapti blaiviu. “Naktį, kai aš įstojau į AA [Anoniminius Alkoholikus], Matthew mane atvedė,” – jis pasakojo Instagram įraše po Perry mirties. “Visus pirmuosius metus, kai buvau blaivus, mes kartu lankėmės susitikimuose… Aš galėjau jam tai pasakyti, kaip blaivus žmogus, jis buvo labai rūpestingas, duodantis ir išmintingas, ir jis visiškai padėjo man tapti blaiviu.”

Svarbiausios Gyvenimo Pamokos: Tikrasis Svarbumas Už Karjeros

Yra būdų įvertinti, kas jums iš tikrųjų yra svarbu. Jei jūsų karjera yra jūsų gyvenimo varomoji jėga ir norėtumėte, kad taip nebūtų, žinokite, kad tai yra normalu. Tai yra taip suprojektuota. “Darbas užvaldo mūsų gyvenimus, nes daugumai mums reikia dirbti, kad uždirbtume pinigų gyvenimui. Ir mes taip pat buvome užtvindyti kitų žmonių vertybėmis apie finansinę sėkmę ir prestižą visą mūsų gyvenimą,” – sako Appio. “Gali būti sunku atskirti, ką iš tikrųjų vertiname, nuo to, kas mums buvo pasakyta, kad yra svarbu.”

Jei nežinote, kaip norite būti atsimintas, pabandykite šiuos pratimus:

Praktikuokite lėtėjimo meną.

Eikite pasivaikščioti 10-20 minučių, rašykite dienoraštį, susitikite su draugu kavai arba išeikite pasimatymą su savimi, sako Monterrosa. Tai padeda mums “atsijungti nuo autopiloto ir paklausti savęs, ko mums reikia ar ko trūksta, kad jaustumės sujungti ir tikrai įsitvirtinę,” – sako ji. “Mes dažnai skatinami per daug tapatintis su darbu ir manau, kad tikra savęs priežiūra yra sugebėjimas atpažinti, kada reikia pirmiausia pasirūpinti savimi, be jokių pasiteisinimų.”

Pažvelkite į nuotraukas savo telefone.

“Kurios nuotraukos jums yra svarbiausios? Jūsų atostogos? Laikas su draugais? Jūsų augintiniai? Ta skaidrė iš darbo konferencijos?” – klausia Howes. “Tiesiog būkite atidūs, kas iššoka kaip reikšmingi momentai ar santykiai, ir pamatykite, kaip galite tai prioritizuoti savo gyvenime.”

Atkreipkite dėmesį į tai, kas gero įvyko per jūsų dieną.

Monterrosa sako, kad ji pataria klientams praktikuoti atpažinti kažką, kas tą dieną įvyko gerai, arba atnešė jiems džiaugsmo, arba už ką jie jaučiasi dėkingi. “Ar tai buvo momentas su mylimu žmogu, užduoties atlikimas ar tiesiog tai, kad jie turėjo geriausią sumuštinio su sūriu traukimą – tai yra kasdienis praktikavimas pastebėti paprastus ir malonius dalykus, kurie vyksta mums,” – sako ji.


Straipsnio Išvada

Matthew Perry gyvenimas ir palikimas mums visiems yra galingas priminimas, kad tikroji sėkmė ir gyvenimo prasmė ne visada matuojama karjeros laiptais, kuriuos kopiame. Perry, žinomas dėl savo vaidmens serialo “Draugai”, norėjo, kad jo atminimas gyvuotų per jo pastangas padėti kitiems atsikratyti priklausomybės. Jo gyvenimas ir veikla rodo, kad altruizmas ir pagalba kitiems yra vertingi ne tik asmeniškai, bet ir visuomeniškai. Tai pamoka mums visiems – vertinti tai, kas iš tiesų svarbu, ir gyventi gyvenimą, kuris paliečia ir pagerina kitų žmonių gyvenimus.

Šiame straipsnyje buvo naudotasi informacija iš “HuffPost” leidinio, kuris detaliai nagrinėja Matthew Perry gyvenimo pamokas ir jo palikimą. Norėdami gauti išsamesnę informaciją, kviečiame susipažinti su originaliu straipsniu: “The 1 Lesson We Should All Learn From Matthew Perry”.

Sourcehuffpost

Populiariausi

Naujausi

Rekomenduojame

Naudingi straipsniai

Partneriai

Skaitykite daugiau