PatarimaiNupurkškite tuo rožes – ir žiedai džiugins visą vasarą

Nupurkškite tuo rožes – ir žiedai džiugins visą vasarą

Kiaulpienių nuoviras rožėms – tai ne naujiena, o senas būdas, kuris sugrįžta su nauja jėga. Šis mišinys iš natūralių augalų gali tapti tikru atradimu tiems, kurie nori turėti stiprias ir vešliai žydinčias rožes.

Rožės – jautrūs augalai. Net nedidelis aplinkos pokytis, drėgmės perteklius ar staigūs temperatūrų svyravimai gali paveikti jų žydėjimą ar paskatinti ligas.

Būtent šiuo metu dažnai pasirodo miltligė, lapų dėmėtumas ar vangus žydėjimas. Sodininkai ieško natūralių būdų tai sustabdyti, nekenkiant nei aplinkai, nei bitėms.

Kiaulpienių nuoviras su šlakeliu pieno veikia švelniai, bet labai efektyviai – stiprina augalus, stabdo grybelinių ligų plitimą ir skatina gausesnį žydėjimą.

Kodėl šis mišinys veikia – rožės reaguoja akimirksniu

Kiaulpienės – vienas stipriausių laukinių augalų, turintis valančių, stiprinančių savybių. Jų nuoviras padeda „pažadinti“ augalų medžiagų apykaitą, o kartu ir stiprina lapų paviršiaus apsaugines funkcijas.

Kai prie kiaulpienių pridėsime nedidelį kiekį pieno, mišinys taps dar efektyvesnis. Pienas ne tik padeda priemonei geriau prilipti prie lapų, bet ir natūraliai stabdo grybelinių ligų plitimą, ypač miltligę.

Be to, pienas maitina augalo paviršių baltymais, o tai dar labiau paskatina žiedų formavimąsi. Skirtingai nei cheminės trąšos, šis mišinys neveikia agresyviai, todėl galima purkšti dažniau.

Švelni, bet galinga kombinacija suteikia rožėms atsparumo, ryškesnių žiedų ir ilgiau trunkantį žydėjimą.

Veiksmingas mišinys rožių žydėjimui ir apsaugai

Šį purškalą rožėms galima lengvai pasigaminti namuose, panaudojant tai, kas dažnai laikoma piktžole – kiaulpienes. Jas rinkti geriausia toliau nuo kelių ir miestų, švariose pievose ar sode. Svarbu, kad būtų žiedai, lapai ir net šaknys – kiekviena augalo dalis turi savo poveikį.

Pienas pridedamas ne tik tam, kad mišinys geriau prikibtų prie lapų, bet ir dėl savo natūralios priešgrybelinės galios. Naudokite šviežią, neperdirbtą arba bent jau natūralų, nes be reikalo apdorotas pienas gali neturėti norimo poveikio.

Mišinys neturi aštraus kvapo, todėl tinkamas naudoti ir šalia langų ar terasų. Reguliariai purškiant, rožės tampa tvirtesnės, o žiedai – sodresni.

Reikės:

  • 2 saujų šviežių kiaulpienių (galima su šaknimis)
  • 1 litras vandens
  • 100ml natūralaus pieno (geriausia – ūkiško)

Gaminimas

Kiaulpienes užpilkite vandeniu, užvirkite ir pavirkite ant silpnos ugnies apie 10–15 minučių. Tuomet uždenkite ir palikite pritraukti, kol atvės.

Perkoškite nuovirą per marlę ar sietelį. Kai skystis bus visiškai atvėsęs, įpilkite pieną ir išmaišykite. Mišinys paruoštas naudojimui.

Supilkite į purkštuvą ir naudokite iškart. Geriausias metas purkšti – anksti ryte arba vakare, kai saulė nebešviečia tiesiai ant lapų.

Kada ir kaip naudoti, kad rožės klestėtų

Purkšti galima visą sezoną, pradedant nuo pirmųjų lapelių pavasarį iki pat rudens, kol rožės dar žaliuoja. Pirmieji purškimai – profilaktiškai, dar nesant ligos požymių. Tai padeda sustiprinti augalo atsparumą.

Geriausias metas purkšti – ankstyvas rytas arba vakaras, kai saulė švelni. Taip išvengsite nudegimų ant lapų ir užtikrinsite, kad skystis ilgiau išsilaikytų. Purškiama ant viso augalo – lapų, stiebų, net aplink krūmą ant žemės.

Dažnumas priklauso nuo oro sąlygų. Jei orai drėgni, užtenka vieno purškimo per savaitę. Jei sausra – galite kartoti kas 3–4 dienas, ypač jei rožės atrodo pavargusios ar ima sirgti.

Kiaulpienių nuoviras rožėms veikia švelniai, todėl tinka ir jauniems, ką tik pasodintiems krūmams. Svarbu naudoti šviežiai paruoštą skystį ir nuolat stebėti rožių būklę – jos pačios „pasakys“, ar priemonė veikia.

Stipresnės ir sveikesnės rožės be chemijos

Kiaulpienių nuoviras rožėms skatina žydėjimą ir stiprina augalo lapus
Žydėjimas po kiaulpienių nuoviro – akivaizdus rezultatas. shutterstock.com

Rožių augintojai vis dažniau atsigręžia į natūralias priemones – jos ne tik tausoja augalus, bet ir aplinką. Vienas tokių sprendimų – kiaulpienių nuoviras rožėms, kuris kartu su šlakeliu pieno veikia kaip švelnus, bet veiksmingas žydėjimo skatintojas.

Kiaulpienės savo sudėtyje turi medžiagų, kurios padeda augalams geriau pasisavinti maisto medžiagas, stiprina jų gyvybingumą ir lėtina ligų plitimą. Šis poveikis itin naudingas rožėms, kurios jautriai reaguoja į stresą ar prastą dirvožemį.

Įlašinus šiek tiek pieno, gaunamas papildomas efektas – naudingos bakterijos stiprina augalų imunitetą ir veikia kaip natūrali priemonė nuo grybelinių ligų, ypač miltligės.

Šis purškalas veiksmingiausias naudojant prevenciškai – dar prieš atsirandant ligos požymiams. Purkšti reikėtų ne dažniau kaip kartą per savaitę, geriausia – anksti ryte arba vakare, kai saulė nedegina lapų.

Naudojant nuovirą reguliariai, kiaulpienių nuoviras rožėms tampa ne tik apsaugos priemone, bet ir žiedų skatinimo būdu. Rezultatas – sveiki, tvirti krūmai ir ilgas, gausus žydėjimas visą vasarą.

Apibendrinimas

Žydi rožės – žydi ir nuotaika. Tačiau tam, kad žiedai būtų sveiki ir gausūs, vien saulės ir vandens neužtenka. Sodininkai vis dažniau atsigręžia į natūralius sprendimus, kurie nekenkia nei aplinkai, nei patiems augalams.

Būtent todėl šis nuoviras su pienu tampa vertinga pagalba rožynui. Jis ne tik stiprina augalus, bet ir padeda išvengti dažnų bėdų, tokių kaip miltligė ar silpnas žydėjimas.

Jeigu ieškote švelnios, veiksmingos ir paprastos priemonės, kiaulpienių nuoviras rožėms gali tapti jūsų sodo atradimu šį sezoną.

Populiariausi

Naujausi

Rekomenduojame

Skaitykite daugiau