SportasSporto kelionės pradžia: treniruočių vadovas pradedantiesiems

Sporto kelionės pradžia: treniruočių vadovas pradedantiesiems

Straipsnio turinys

Fizinio aktyvumo svarba

Pasaulyje, kuriame daugėja sėslaus gyvenimo būdo, fizinė veikla yra svarbiausia gerai bendrai savijautai. Pratimai ne tik stiprina jūsų fizinę sveikatą, bet ir teigiamai veikia jūsų psichinę bei emocinę būseną.

dviratininkė džiaugiasi savo pasiekimais

Barierų įveikimas

Daugelis pradedančiųjų, pradėdami mankštintis, susiduria su kliūtimis. Nuo motyvacijos stokos iki susižalojimo baimės šių kliūčių supratimas ir pašalinimas yra pirmasis žingsnis sėkmingos kūno rengybos kelionės link.

Jūsų kūno fizinio lygio įvertinimas

bėgiojimas

Sveikatos patikrinimas

Prieš pasinerdami į naują kūno rengybos režimą, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl išsamaus sveikatos įvertinimo. Tai padeda nustatyti bet kokias pagrindines sveikatos būsenas ar apribojimus.

Realių tikslų nusistatymas

Nusistatykite aiškius, pasiekiamus kūno rengybos tikslus, pritaikytus jūsų dabartiniam kūno rengybos lygiui ir siekiams. Realizmas yra labai svarbus norint išlaikyti motyvaciją ir išvengti perdegimo.

Išsiaiškinkite kas jums patinka

Sužinokite, kokios mankštos rūšys jums patinka. Nesvarbu, ar tai būtų plaukimas, žygiai pėsčiomis ar šokiai, radę mėgstamą veiklą kelionė bus malonesnė.

Tinkamų pratimų pasirinkimas

joga

Aerobinė prieš anaerobinę veiklą

Suvokdami skirtumą tarp aerobinių (pvz., bėgimo, važiavimo dviračiu) ir anaerobinių (pvz., sunkiosios atletikos, sprinto) pratimų, galite pasirinkti tinkamą derinį jūsų tikslams pasiekti.

Kardiovaskulinės vs. Jėgos Treniruotės

Kardiovaskulinės treniruočių privalumus sveikatai ir ištvermei, o jėgos treniruotes – raumenų kūrimui ir medžiagų apykaitos skatinimui.

Mažo poveikio ir didelio poveikio pratimai

Atsižvelkite į sąnarių problemų atveju į mažo poveikio pasirinkimus, pvz., joga ar plaukimas. Didelio poveikio treniruotės, tokios kaip bėgimas ir šuoliai, gali būti puikios raumenų stiprinimo priemonės, bet reikalauja daugiau atidumo ir atsargumo.

Treniruočių plano kūrimas

svorių kilnojimas

Dažnis ir trukmė

Nustatykite, kaip dažnai ir kiek laiko galite mankštintis kiekvieną savaitę. Pradėkite nuo mažesnių intervalų ir palaipsniui didinkite gerėjant ištvermei.

Apšilimas ir atvėsimas

Į treniruotes įtraukite apšilimo ir atvėsimo procedūras, kad išvengtumėte traumų ir padidintumėte lankstumą..

Tinkamos aplinkos pasirinkimas

tinklinis pleže

Treniruotės namuose prieš narystę sporto salėje

Nuspręskite, ar jums labiau patinka treniruotės namuose, ar sporto salėje. Abu turi savo privalumų, o pasirinkimas priklauso nuo jūsų pageidavimų ir išteklių.

Užsiėmimai lauke ir patalpose

Išbandykite lauko veiklą, pvz., žygius pėsčiomis ar važinėjimąsi dviračiu, kad pasimėgautumėte gamta mankštindamiesi. Vidaus patalpose, pavyzdžiui, jogos užsiėmimuose, užtikrinamas klimato valdomas komfortas.

Grupinės klasės prieš individualias treniruotes

Grupinės pamokos gali suteikti motyvacijos ir bendruomeniškumo jausmo, o individualios treniruotės suteikia lankstumo. Raskite jums tinkamiausią balansą.

Saugumas ir traumų prevencija

sporto pradžiamokslis

Teisinga laikysena ir technika

Išmokite kiekvieno pratimo teisingą laikyseną ir techniką, kad išvengtumėte traumų. Jei esate neįsitikinę, svarbu pasikonsultuoti su treniruočių treneriu.

Klausykite savo kūno

Stebėkite savo kūno signalus. Jei jaučiate, kad kažkas negerai, modifikuokite pratimą arba sustokite, kad išvengtumėte traumų.

Poilsio ir atsistatymo svarba

Suteikite kūnui pakankamai laiko atsigauti tarp treniruočių. Poilsis yra būtinas raumenų atsistatymui ir bendram atsigaivinimui.

Motyvacija ir atsakomybė

važinėjimas dviračiu

Tikslų nusistatymas

Suskirstykite savo fizinės formos tikslus į mažesnius etapus. Pasiekus šiuos etapus suteikiamas pasitenkinimo jausmas ir taip skatinama išlikti motyvuotam.

Stebėkite savo progresą

Užrašykite savo treniruočių rezultatus dienoraštyje arba naudodamiesi fizinės formos programėlėmis. Matant pagerėjimus, jūsų motyvacija tik didės.

Treniruotės draugo partnerio pasirinkimas

Turėdami draugą treniruotėms, galite pasiekti abipusį atsakomybės jausmą ir treniruotės taps linksmesnės. Raskite draugą, kuris turi bendrus kaip ir jūsų fizinės formos tikslus.

Emocinis ir psichologinis aspektas

džiaugsmas

Streso mažinimas

Treniruotės gali būti puiki priemonė sumažinti stresą. Fizinis aktyvumas išskiria endorfinus, kurie skatina teigiamą nuotaiką ir sumažina streso lygį.

Geriau nuotaika ir savivertė

Reguliarios treniruotės siejamos su geresne nuotaika ir didesne saviverte. Jos skatina neurotransmiterius, tokius kaip serotoniną ir dopaminą, kurie didina laimės ir pasitikėjimo jausmą.

Proto aštrumas

Fizinis aktyvumas gali aštrinti protą ir koncentraciją. Jis padidina kraujotaką į smegenis, pagerindamas kognityvines funkcijas ir produktyvumą.


Išvada

Kelionės Į Sportą Pradžia

Pradėti sportuoti kaip naujokui gali atrodyti sunku, tačiau tinkamas požiūris ir mąstymas gali paversti tai maloniu ir gyvenimą pakeičiančiu patyrimu.

Kai jau įsijungėte į treniruočių kelią ir patyrėte fizinės ir psichinės sveikatos naudą, apsvarstykite galimybę skatinti kitus pradėti sportuoti. Dalinkitės savo žiniomis ir remkite tuos, kurie jums artimi, siekdami sveikesnio ir laimingesnio gyvenimo.

Populiariausi

Naujausi

Rekomenduojame

Naudingi straipsniai

Partneriai

Skaitykite daugiau