Sveikata7 patarimai kaip sumažinti rūgštingumą liaudiškai

7 patarimai kaip sumažinti rūgštingumą liaudiškai

Kaip sumažinti rūgštingumą liaudiškai – dažnai kylantis klausimas žmonėms, kurie nori apsieiti be cheminių vaistų. Refliuksas ar rėmuo yra dažna problema, kuri gali būti labai nemaloni. Norint sumažinti rūgštingumą, galite išbandyti keletą liaudiškų priemonių. Šiame straipsnyje aptarsime įvairias natūralias priemones, kurios gali padėti palengvinti rūgšties refliukso simptomus.

Liaudiški vaistai

Kai kurios natūralios priemonės, kurios gali padėti sumažinti rūgštingumą, yra šios:

1. Medus

Medus: Padidina gleivių gamybą ir skatina gijimą, kas gali padėti gydyti refliuksą. Vartojant medų, galite sumažinti rūgšties kiekį skrandyje ir taip palengvinti refliukso simptomus. Tiesiog kasdien vartokite vieną arbatinį šaukštelį medaus, geriausiai prieš valgį. Jei ieškote būdų, kaip sumažinti rūgštingumą liaudiškai, medus gali būti veiksminga ir natūrali priemonė.

2. Imbieras

Imbieras: Yra tyrimų, rodančių, kad imbieras gali padėti mažinti rėmenį. Imbieras turi natūralių priešuždegiminių savybių, kurios gali sumažinti skrandžio gleivinės uždegimą. Galite gerti imbiero arbatą arba kramtyti šviežią imbierą.

3. Soda

Soda: Natrio bikarbonatas neutralizuoja skrandžio rūgštį ir gali sumažinti rėmens simptomus. Tiesiog sumaišykite pusę arbatinio šaukštelio sodos su stikline vandens ir išgerkite, kai jaučiate rėmenį. Tačiau nenaudokite šios priemonės pernelyg dažnai, nes tai gali sukelti kitų sveikatos problemų. Jei domitės, kaip sumažinti rūgštingumą liaudiškai, soda gali būti paprasta ir greita pagalba.

4. Bananai

Bananai: Šarminiai maisto produktai, tokie kaip kalio turtingi bananai, gali padėti neutralizuoti rūgštį. Bananai gali sušvelninti skrandžio gleivinę ir sumažinti refliukso simptomus. Valgykite vieną bananą per dieną, kad pajustumėte palengvėjimą.

5. Ciberžolė

Ciberžolė: Kombinuoti produktai, kuriuose yra ciberžolės, parodė perspektyvų prieš rėmenį. Ciberžolė turi stiprių priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti mažinti rūgšties refliuksą. Galite pridėti ciberžolės į savo maistą arba vartoti ciberžolės papildus.

6. Obuolių actas

Obuolių actas: Nors tyrimų rezultatai nėra vienareikšmiški, kai kurie žmonės teigia, kad obuolių actas padeda švelninti refliuksą. Galite išbandyti šią priemonę sumaišydami vieną šaukštą obuolių acto su stikline vandens ir išgerdami prieš valgį. Tai gali būti dar viena priemonė, kaip sumažinti rūgštingumą liaudiškai, ypač jei norite natūralaus sprendimo.

7. Ramunėlių arbata

Vienas iš liaudiškų būdų sumažinti rūgštingumą yra ramunėlių arbata. Ramunėlės yra žinomos dėl savo raminančių savybių, ir jos gali padėti sumažinti skrandžio rūgštingumą bei palengvinti rėmens simptomus.

Ramunėlių arbata ne tik mažina rūgštingumą, bet ir padeda atsipalaiduoti bei geriau miegoti. Tai gali būti ypač naudinga prieš miegą, kai rūgštingumo simptomai dažnai pablogėja. Kaip ir su bet kokiomis kitomis natūraliomis priemonėmis, prieš pradedant reguliariai vartoti ramunėlių arbatą, pasitarkite su savo gydytoju, ypač jei vartojate kitus vaistus ar turite sveikatos problemų.

Papildomi patarimai, kaip sumažinti rūgštingumą liaudiškai

  • Venkite riebaus ir aštraus maisto.
  • Valgykite mažesnėmis porcijomis, bet dažniau.
  • Pakelkite galvūgalį miegodami.
  • Venkite valgyti prieš pat einant miegoti.

Šie patarimai ir natūralios priemonės gali padėti jums sumažinti rūgšties refliukso simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę be cheminių vaistų.

Išvada

Rūgšties refliuksas gali būti gydomas ne tik vaistais, bet ir natūraliomis priemonėmis, mitybos ir gyvenimo būdo pakeitimais. Visada svarbu pasitarti su sveikatos specialistu prieš pradedant bet kokį gydymą. Laikydamiesi šių patarimų, kaip sumažinti rūgštingumą liaudiškai, galite sumažinti rūgštingumą ir pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Populiariausi

Naujausi

Rekomenduojame

Naudingi straipsniai

Partneriai

Skaitykite daugiau