Pastebėjote mažus odos iškilimus, tarsi karpeles, ties nosimi, akimis ar smakru? Papilomos ant veido dažnai pasirodo tyliai, bet gali slėpti daugiau nei tik paviršinį odos pokytį.
Daugelis galvoja, kad tai – tik estetinė problema. Tačiau vis daugiau mokslinių ir natūralios medicinos šaltinių atkreipia dėmesį į ryšį tarp papilomų ir parazitų ar imuniteto sutrikimų.
Kai papilomos atsiranda veido srityje, verta ne tik ieškoti kosmetinio sprendimo, bet ir pasižiūrėti giliau – kas iš tikrųjų vyksta organizmo viduje?
Ką iš tiesų rodo papilomos ant veido – daugiau nei tik odos problema
Papilomos nėra atsitiktinis reiškinys. Dažniausiai tai – virusinio pobūdžio darinių rezultatas, atsirandantis dėl susilpnėjusios imuninės sistemos. Bet kodėl jos pasirodo būtent ant veido?
Veidas – jautriausia vieta, kuri pirmoji reaguoja į vidinius pokyčius. Kai imunitetas nusilpęs, o organizme kaupiasi toksinai ar net parazitai, oda tampa vienu iš būdų kūnui parodyti, kad kažkas ne taip.
Vis dažniau medikai ir žolininkai pastebi ryšį tarp papilomų ir žarnyno mikrofloros disbalanso. Tai reiškia, kad problema gali slypėti ne ant odos, o giliau – žarnyne, kepenyse, limfoje.
Todėl papilomos ant veido gali būti tarsi įspėjimas: organizmui reikia pagalbos. Ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus – šalinant parazitus, gerinant imunitetą ir valant organizmą.
Ar papilomos gali reikšti parazitus? Štai ką svarbu žinoti
Nors skamba netikėtai, vis daugiau natūraliosios medicinos praktikų ir kai kurie gydytojai sutinka: parazitai gali būti viena iš netiesioginių papilomų atsiradimo priežasčių. Ypač tada, kai jų atsiranda ne viena, o kelios – ir jos kartojasi.
Parazitai išskiria toksinus, kurie silpnina imunitetą ir trikdo vidaus organų veiklą – ypač žarnyną ir kepenis. Būtent ten dažniausiai prasideda giluminės organizmo intoksikacijos, kurios ilgainiui pasireiškia ir odoje.
Kai organizmas nebesugeba tinkamai susitvarkyti su toksinais, oda tampa „išėjimo tašku“. O viena iš tokių išraiškų – papilomos ant veido: mažos, minkštos, dažnai augančios lėtai, bet nuolat.
Tai ne visada reiškia rimtą užsikrėtimą. Bet jei kartu jaučiate ir kitus simptomus (virškinimo sutrikimai, nuovargis, silpnas imunitetas) – verta pagalvoti apie organizmo valymą.
Ką daryti, jei atsirado papilomos ant veido – pradėkite nuo vidaus
Vietoje to, kad ieškotumėte tik greito išorinio sprendimo, svarbu įvertinti, kodėl organizmas siunčia šį signalą. Jei papilomos ant veido atsiranda dažnai ar jų daugėja – metas imtis veiksmų, stiprinančių organizmą iš vidaus.
Pagrindiniai žingsniai, nuo kurių verta pradėti:
- Atlikti lengvą organizmo detoksikaciją (pvz., žolelių kursas kepenims, žarnynui)
- Naudoti natūralius antiparazitinius augalus (pvz., juodasis riešutmedis, gvazdikėliai, pelynas)
- Į mitybą įtraukti daugiau fermentuotų, skaidulinių produktų
- Gerti daug švaraus, šilto vandens – padeda pasišalinti toksinams
- Vengti cukraus – tai pagrindinis „maistas“ tiek virusams, tiek parazitams
- Stiprinti imunitetą – su cinku, vitaminu C, ežiuole, propoliu
- Skirti dėmesio žarnyno sveikatai – tai pirmoji organizmo gynybos linija
- Stebėti odos pokyčius – tai indikatorius, ar jūsų kūnas atsigauna
Net jei diagnozė oficialiai nenustatyta, natūrali organizmo valymo ir imuniteto stiprinimo programa niekada nepakenks. Priešingai – ji gali padėti ne tik atsikratyti papilomų, bet ir pagerinti bendrą savijautą, miegą, odos būklę, nuotaiką.
Tinkamai parinkti žoliniai mišiniai ar lašiukai gali būti pirmasis žingsnis – bet tik kaip visumos dalis. Tikras pokytis įvyksta tada, kai valosi ne tik oda, bet ir tai, kas slypi po ja.
Natūralūs būdai, kaip sumažinti papilomas išoriškai
Kai kurios priemonės gali padėti sumažinti ar net pašalinti pavienes papilomas švelniai ir be randų. Svarbiausia – nenaudoti agresyvių metodų ant veido odos, ypač arti akių ar lūpų.
Geriausia rinktis raminančius, natūralius produktus, kurie palaipsniui silpnina papilomos audinį ir skatina jos natūralų atkritimą. Šios priemonės padeda tik tuo atveju, jei vartojamos reguliariai.
1. Arbatmedžio aliejus su kokosų aliejumi:
sumaišykite lašą arbatmedžio su šiek tiek kokosų aliejaus ir tepkite papilomą 2 kartus per dieną. Arbatmedis veikia antibakteriškai ir silpnina darinį.
2. Ricinos aliejus su kepimo soda:
užtepkite pastos ant papilomos vakare ir užklijuokite. Ši pora minkština audinį ir padeda jam natūraliai pasišalinti.
3. Obuolių actas (atsargiai veidui!):
sudrėkinkite vatos tamponėlį ir švelniai patepkite tik papilomos paviršių. Venkite sveikos odos. Procedūrą kartokite kartą per dieną keletą dienų.
4. Česnako griežinėlis arba sultys:
trumpai uždėkite česnako gabaliuką ar šviežių sulčių ant papilomos. Naudokite tik ant pavienių darinių ir trumpam – česnakas stiprus, gali sudirginti odą.
Papilomos ant veido – kūno siunčiamas signalas, kurio negalima ignoruoti
Kiekvienas odos pokytis – tai ne šiaip kosmetinis trūkumas, o galimas ženklas, kad kūne vyksta giluminiai procesai.
Papilomos ant veido ypač vertos dėmesio, nes dažnai slepia imuninės sistemos ar net parazitų pėdsakus.
Reaguoti reikėtų švelniai, bet kryptingai. Išoriškai – su natūraliomis priemonėmis. Iš vidaus – stiprinant organizmo gebėjimą apsivalyti, gintis ir regeneruotis. Tik tada pokytis bus tikras, o ne tik laikinas.