PatarimaiVabalai namuose: 6 natūralūs patarimai, kaip jų atsikratyti

Vabalai namuose: 6 natūralūs patarimai, kaip jų atsikratyti

Vabalai – dažnas svečias mūsų namuose, sukeliantis nemažai rūpesčių. Visgi, egzistuoja efektyvūs būdai, kaip atsikratyti šių kenkėjų. Šiame straipsnyje aptarsime efektyviausius vabalų kontrolės metodus, paprastus „pasidaryk pats“ patarimus bei kitas priemones, padedančias išlaikyti namus ir kiemą be vabalų.

Kas yra vabalai?

Vabalai – tai bendras pavadinimas daugeliui vabzdžių rūšių. Jie maitinasi augalais, mažais vabzdžiais, taip pat tekstilės ir medžio pluoštais. Vabalai kasmet pridaro žalos augalams ir gali sugadinti drabužius, sodą ar net tam tikras statybines medžiagas.

Kodėl vabalai atranda kelią į mūsų namus?

Dažniausios priežastys, kodėl apsigyvena vabalai namuose

  • Vietovė. Jei jūsų namai yra vabalų migracijos kelyje, šie kenkėjai gali bandyti įsibrauti vidun ieškodami šilumos ir pastogės.
  • Prieinamumas. Vabalai yra oportunizmo šalininkai – jei jie randa plyšį ar kitą būdą patekti į vidų, jie tuo pasinaudos.
  • Maistas ir vanduo. Dauguma vabalų rūšių maitinasi augalais, mažais vabzdžiais ar medžio bei tekstilės pluoštais.

Kaip atsikratyti vabalų natūraliais būdais

1. Pipirmėčių aliejus

Pipirmėčių aliejus yra puiki priemonė vabzdžiams atbaidyti. Sumaišykite kelis lašus pipirmėčių aliejaus su vandeniu ir supilkite į purkštuvą. Šiuo mišiniu purkškite aplink namus, ypač ties įėjimais, langais ir kitomis vietomis, pro kurias gali įeiti vabzdžiai. Pipirmėčių aliejus ne tik atbaido vabzdžius, bet ir suteikia namams malonų kvapą dėl kurio vabalai namuose ilgai neužsibus.

2. Nimbamedžio aliejus

Nimbamedžio aliejus yra efektyvus ir saugus būdas atbaidyti vabzdžius. Šį aliejų galima purkšti ant augalų arba aplink langus ir durų siūles. Nimbamedžio aliejus turi natūralias insekticidines savybes, todėl jis veiksmingai atbaido įvairius vabzdžius, įskaitant amarus, voratinklines erkutes ir kitus kenkėjus.

3. Vabzdžių spąstai

Lipnūs spąstai yra puiki priemonė pagauti ropojančius vabzdžius, tokius kaip skruzdėlės, tarakonai ir vorai. Jeigu vargina vabalai namuose – šiuos spąstus galima padėti ties grindų ir sienų sandūromis, šalia langų ar durų, kur dažnai pastebimi vabzdžiai. Lipnūs spąstai veikia pritraukdami ir prilipdydami vabzdžius, taip užkertant kelią jiems plisti po namus.

4. Piretrinas

Piretrinas yra natūralus insekticidas, išgaunamas iš chrizantemų žiedų. Jis veiksmingai naikina vabzdžius, paveikdamas jų nervų sistemą. Piretrino turinčius produktus galima naudoti purškiant tiesiogiai ant vabzdžių arba jų buveinių. Šis insekticidas yra efektyvus prieš įvairius vabzdžius, įskaitant skruzdes, blakes, tarakonus ir kitus kenkėjus.

5. Levandų aliejus

Levandų aliejus ne tik skleidžia malonų kvapą, bet ir efektyviai atbaido vabzdžius. Purkškite levandų aliejaus tirpalą aplink namus, ypatingai ties įėjimais, langais ir kitomis vietomis, kur gali įeiti vabzdžiai. Levandų aliejus yra saugus žmonėms ir naminiams gyvūnams, todėl jį galima naudoti be baimės dėl sveikatos poveikio.

6. Diatomų žemė

Diatomų žemė yra natūrali medžiaga, sudaryta iš fosilizuotų dumblių likučių. Ji greitai dehidratuoja vabzdžius, kai jie per ją pereina. Jei vargina vabalai namuose – Pabarstykite diatomų žemę aplink vietas, kur pastebėjote vabzdžius, pvz., palei grindų kraštus, langus, duris ar kitas jų buvimo vietas. Ši medžiaga yra netoksiška žmonėms ir gyvūnams, bet veiksminga prieš vabzdžius.

Išorės kontrolės priemonės

Norint išvengti vabalų atsiradimo kieme arba jei vargina:

  1. Vanduo ir indų ploviklis. Efektyvi priemonė – laikyti indą su vandeniu ir indų plovikliu po augalais, kurie yra užkrėsti vabalais.
  2. Vabalų čiupikai. Šis įrenginys, įrengtas sode, gali sugauti vabalus be jokio jūsų įsikišimo.
  3. Insekticidinis muilas. Tinkamai naudojamas insekticidinis muilas gali būti saugus ir veiksmingas būdas atsikratyti vabalų.

Išvada

Vabalų kontrolė ir naikinimas gali atrodyti sudėtinga, tačiau teisingai parinkus metodus ir priemones, šis procesas tampa lengvesnis. Jeigu užpuolė vabalai namuose – nesvarbu, ar pasirinksite „pasidaryk pats“ sprendimus, ar kreipsitės pagalbos į profesionalus, svarbu nuosekliai taikyti pasirinktas priemones ir reguliariai tikrinti jų efektyvumą.

Šaltinis – smithspestmanagement

Populiariausi

Naujausi

Rekomenduojame

Naudingi straipsniai

Partneriai

Skaitykite daugiau