Kai ryte pabundi pavargęs, o po pietų akys merkiasi net išgėrus kavos, gali būti, kad problema slypi ne tik miego trūkume. Kartais mūsų organizmas tyliai sako – trūksta kraujyje jėgos. Silpnumas, blyški oda, šąlančios galūnės ar net dusulys lipant laiptais gali būti ženklai, jog reikia sustiprinti kraują. Ir tam nebūtinai reikia brangių papildų ar sudėtingų dietų.
Senolių išmintis byloja – kai pavargsta kūnas, padeda natūralus, išbandytas receptas kraujui stiprinti. Ir dažnai jis paprastesnis, nei įsivaizduojame. Šiame straipsnyje pasidalinsime būtent tokiu receptu – su natūraliais ingredientais, kuriuos galima rasti beveik kiekvienuose namuose.
Kaip suprasti, kad organizmui reikia pagalbos?
Ne visada reikia kraujo tyrimų, kad suprastum – organizmui trūksta stiprybės. Kūnas dažnai pats siunčia aiškius ženklus, tik svarbu jų nepražiopsoti. Dažnai žmonės šiuos pojūčius priskiria nuovargiui, stresui ar amžiui, bet kai simptomai kartojasi – verta sunerimti.
Įprasti požymiai, kurie gali rodyti nusilpusį kraują:
- Nuolatinis nuovargis net po gero miego
- Blyški arba pilkšva veido oda
- Lūžinėjantys nagai, slenkantys plaukai
- Dažnas galvos svaigimas, ypač atsistojus
- Širdies permušimai ar padažnėjęs pulsas
- Šąlančios rankos ir kojos net šiltame kambaryje
- Dusulys ar silpnumas fizinio krūvio metu
Jei pastebi bent kelis iš šių požymių – gali būti, kad organizmui reikia pagalbos. Toks atvejis – puiki proga išbandyti paprastą, bet veiksmingą receptą kraujui stiprinti, paremtą natūraliais ingredientais, o ne tabletėmis.
Senas receptas kraujui stiprinti
Kai kavos puodelis nebeatgaivina, o net ilgas miegas nesuteikia jėgų, verta grįžti prie paprasto, bet veiksmingo liaudiško mišinio. Šis receptas kraujui stiprinti atkeliavo iš senesnių laikų, kai žmonės dar neturėjo nei papildų, nei sintetinių vitaminų. Tai derinys, kuris ne tik pakelia energijos lygį, bet ir realiai padeda organizmui atstatyti kraujo kokybę.
Reikės:
- 100g džiovintų dilgėlių (geriausia – pavasarinių, švelnių)
- 100g džiovintų kiaulpienių šaknų
- 1 šaukšto šermukšnio uogų (galima džiovintų ar šaldytų)
- 1 litro vandens
- 1 šaukšto medaus (nebūtina, bet naudinga)
Paruošimas:
Visas žoleles suberkite į emaliuotą puodą, užpilkite litru verdančio vandens. Uždenkite ir palikite pritraukti 30 minučių. Tuomet nukoškite ir, jei norisi, pagardinkite šaukštu medaus. Gerkite po pusę stiklinės 2 kartus per dieną – ryte ir vakare, nevalgius.
Šis mišinys švelniai tonizuoja organizmą, skatina geležies pasisavinimą, valo kraują, stiprina kepenis (kurios atsakingos už kraujo filtravimą) ir suteikia natūralios energijos. Jis neturi stipraus stimuliuojančio poveikio kaip kava – veikia švelniai, bet užtikrintai.
Kuo šis receptas naudingas ir kodėl jis veikia
Šio senoviško mišinio veiksmingumas slypi ne tik tradicijoje, bet ir moksliškai pagrįstose savybėse. Kiekvienas ingredientas šiame recepte kraujui stiprinti turi aiškų poveikį kraujotakai, imunitetui ir bendrai organizmo būklei.
Dilgėlės – vienas iš geriausių natūralių geležies šaltinių. Jose taip pat gausu vitamino C, kuris padeda geriau įsisavinti geležį. Be to, dilgėlės stiprina inkstus, valo kraują ir palaiko hemoglobino gamybą. Dažniausiai vartojama forma – dilgėlių arbata.
Kiaulpienių šaknys – skatina kepenų darbą, o sveikos kepenys yra būtinos gerai kraujo kokybei. Jos taip pat padeda iš organizmo pašalinti toksinus, kurie gali slopinti kraujo atsinaujinimą.
Šermukšnio uogos – praturtintos natūraliu vitaminu C, antioksidantais ir rutinu. Jos stiprina kraujagyslių sieneles, gerina kraujotaką ir padeda palaikyti normalų hemoglobino lygį.
Medaus šaukštas ne tik pagerina skonį, bet ir suteikia greitos, natūralios energijos. Be to, jis turi priešuždegiminių savybių, kurios svarbios esant nusilpusiam organizmui.
Dėl šių savybių šis receptas padeda ne tik kovoti su silpnumu ar galvos svaigimu, bet ir palaipsniui atstato bendrą organizmo tonusą. Vartojant 2–3 savaites iš eilės dažnai pastebimas akivaizdus pagerėjimas: pagerėja miegas, atsiranda daugiau jėgų, mažėja noras gerti kavą ar saldumynus.
Išbandykite – organizmas atsidėkos
Kartais geriausi sprendimai slypi paprastume. Kai organizmui trūksta jėgų, o kavos puodeliai tampa tik trumpalaikiu sprendimu, verta atsigręžti į tai, kas tikra. Šis receptas kraujui stiprinti – ne stebuklas per vieną dieną, bet natūralus, laiko patikrintas būdas padėti sau iš vidaus.
Jei jaučiate, kad pavargote „be priežasties“, dažnai svaigsta galva, šąla rankos ar vargina silpnumas – pabandykite šį mišinį bent dvi savaites. Galbūt tai bus tas mažas pokytis, kuris atkurs balansą ir grąžins jėgas.
Ir svarbiausia – stebėkite, kaip jaučiatės. Kartais net paprastas augalų derinys gali duoti daugiau nei brangūs papildai ar naujausios mitybos tendencijos.