NaujienosDidžioji Britanija įveda draudimą pirkti cigaretes asmenims, gimusiems po 2009

Didžioji Britanija įveda draudimą pirkti cigaretes asmenims, gimusiems po 2009

Didžiosios Britanijos parlamentas neseniai pritarė naujam įstatymui, kurį iniciavo ministras pirmininkas Rishi Sunak, ir kuris numato radikalią tabako produktų prekybos reformą. Šis įstatymas uždraudžia pardavinėti cigaretes ir kitus tabako gaminius asmenims, gimusiems po 2009 metų. Toks sprendimas buvo priimtas siekiant sukurti pirmąją visiškai nerūkančią kartą šalyje.

Parlamento balsavimo rezultatai buvo gana vienbalsiai: už įstatymo projekto priėmimą balsavo 383 parlamento nariai, prieš – tik 67. Šis įstatymas reiškia, kad JK gyventojai, kuriems šiais metais sukanka 15 metų ir jaunesni, niekada negalės legaliai įsigyti cigarečių ar bet kokių kitų tabako produktų. Taip pat bus uždrausta parduoti elektronines cigaretes, žinomas kaip veipai.

Svarbu pažymėti, kad šie apribojimai oficialiai įsigalios nuo 2027 metų. Vis dėlto, pilnas rūkymo ir tabako gaminių prekybos uždraudimas šalyje kol kas nenumatytas. Didžiosios Britanijos sveikatos ir socialinių reikalų sekretorė Victoria Atkins paragino šį sprendimą, teigdama, kad „priklausomybėje nėra laisvės“ ir kad tokios griežtos priemonės „išgelbės daug gyvybių, sumažins naštą nacionalinei sveikatos apsaugos sistemai ir padidins darbo našumą“. Beveik visi parlamento nariai pritarė, kad tai yra žingsnis link nerūkančios kartos šalyje.

Nepaisant plataus politinio palaikymo, ne visi sutinka su šiuo sprendimu. Opozicija, įskaitant buvusius vyriausybės vadovus Liz Truss ir Borisą Johnsoną, kritikavo šį įstatymą kaip valstybės kėsinimąsi į piliečių asmenines laisves. Ši nuomonė rodo, kad tabako kontrolės klausimas vis dar yra politiškai jautrus ir skaldantis.

Didžioji Britanija nėra vienintelė šalis, kurioje buvo bandoma įvesti panašias reformas. Naujoji Zelandija taip pat skelbė apie planus pranešti apie pirmąją kartą, kuri nepažįsta tabako skonio ir kvapo, tačiau šie planai buvo atšaukti po valdžios pasikeitimo. Tai parodo, kad tokios radikalios politikos įgyvendinimas gali kisti priklausomai nuo politinio klimato ir visuomenės nuotaikų.

Populiariausi

Naujausi

Rekomenduojame

Naudingi straipsniai

Partneriai

Skaitykite daugiau